ویلا با استخرشنا

ساخت یک استخر شنای خانگی جدای از هزینه های آن که با توجه به متراژ، نوع عایق بندی و متریال های استفاده شده در آن متغیر است؛ نیاز به نقشه اجرایی و آشنایی با مراحل صحیح ساخت نیز دارد.

۱. مرحله اول طراحی نمای ظاهری استخر میباشد . اینکه شما نیاز به یک استخر مستطیل یا مربع ساده دارید یا یک طراحی خاص میخواهید(توجه داشته باشید که پیچ و خم ها و طراحی های خاص هزینه بسیار بالاتری نیز دارند. عمق استخر چقدر باشد و….

۲. مرحله بعدی اقدام به انتخاب یک پیمانکار برای اجرای استخر و همچنین دریافت مجوزهای مربوط به آن است . البته ممکن است در زمان شروع ساخت  ملک اصلی مجوز های لازم اخذ شده باشد و در طراحی اولیه استخر نیز پیش بینی شده باشد، پس شما این مرحله را گذرانده اید و تنها باید نقشه ها در اختیار پیمانکار جهت برآورد هزینه دقیق قرار گیرد.

۳. در این مرحله با توجه به نقشه تاسیسات ساختمان محدوده حفاری به نحوی که به زیرساختهای ساختمان لطمه نزند آغاز خواهد . پس از این مرحله شما دید دقیق تری نسبت به فضای فیزیکی استخر خود پیدا خواهید نمود.

۴. اکنون باید سطح زیرین استخر به خوبی کوبیده و صاف شود و محدوده دیواره ها به طور دقیق مشخص شود.
۵. در این مرحله دیواره ها و کف با چوب و میله گرد به اصطلاح فریم شده و محدوده ها کاملا مشخص و تراز های اولیه انجام خواهد شد. در این مرحله اطمینان حاصل کنید که دیواره ها و کف به خوبی هموار و صاف شده اند.

۶. حالا زمان قرار دادن لوله کشی ها و مجاری ورود و خورج آب استخر است و همچنین یک سیستم تامین و فیلتراسیون مناسب نیز باید در نظر گرفته شود . از این موضوع اطمینان حاصل کنید که یک لوله کش حرفه ای با تجربه ایجاد شبکه آبی استخر کار شما را به عهده خواهد گرفت چون در غیر این صورت احتمالا با خرابی های در آینده مواجه خواهید شد .

۷. هم اکنون نیاز به یک متخصص برق دارید تا روشنایی و همچنین کابل کشی جهت اتصال به منبع تغذیه استخر را انجام دهد . و این نیز یک مورد حیاتی است زیرا قرار است کابلی در داخل یک استخر شنا قرار گیرد پس استاندارد ها حرف اول را میزنند.

۸.حالا باید سیمان ریزی کف استخر آغاز شود و روی لوله کشی و میله گرد ها پوشیده شود . اگر نیاز به تغییر عمق استخر دارید پس میبایست به زاویه و شیب در مراحل بتن ریزی دقت زیادی داشته باشید.

۹. در این مرحله یا از بلوک های سیمانی آماده جهت دیوار سازی استفاده میشود و یا به وسیله بتن ریزی ساخت دیوارها آغاز میشود و در نهایت تمامی تراز ها و زاویه ها چک خواهند شد .

۱۰. حالا دیواره ها و کف تمیز شده و عایق میشوند و در همین مرحله نمای داخلی آن به وسیله رنگ های آب گریز و یا سرامیک های مخصوص استخر اجرا خواهند شد .

۱۱. حالا باید لبه های بیرونی استخر پر شوند تا محیط داخل استخر به خوبی از محیط محوطه جدا شود و از ورود آلودگی و گل و خاک به آن جلوگیری شود . انتخاب متریال های متنوع آن به عهده شماست و میتوانید با توجه به هزینه از ساده ترین متریال یا لوکس ترین کاشی ها و سنگ ها استفاده نمایید .
۱۲. استخر شما آماده استفاده است و فقط کافیست آنرا با آب پر کنید . دقت داشته باشید که یکی از مهمترین نکات در عمر و دوام و سلامتی آب استخر شنای شما استفاده از یک سیستم فیلتراسیون مناسب است که به دلیل تنوع و قیمت های مختلف آن باید انتخاب این بخش را با تحقیق در همان زمان اجرا از بهترین محصول برای تاسیسات استخر خود استفاده نمایید چون با سلامتی شما ارتباط مستقیمی دارد.

 

تاریخ ساخت و ساز : مهر 1395
مکان: اسلوونی،لیوبلیانا
ارزش: 1.299.525 تومان
آدرس وبسایت کلیک کنید