کوسن ها در هر خانه‌اي معرف سليقه صاحبخانه هستند و وجودشان به خانه عمق، بعد و زيبايي مي‌بخشد. كوسن‌ها مي‌توانند دنيايي از نقش‌هاي زيبا، رنگ‌هاي دوست‌داشتني و هر آنچه را كه از جزييات به آن نياز داريد به خانه‌تان بياورند. اگر به دنبال اين هستيد كه تغييرات كوچك اما تاثيرگذاری در دكوراسيون داخلي خانه‌تان ايجاد كنيد، بهترین راه اعتماد به كوسن‌هاست. نمي‌دانم تا به حال شده كه به كوسن‌ها توجه كنيد؟ يا هميشه خيلي راحت از كنارشان عبور كرده‌ايد؟ شايد براي‌تان جالب باشد بدانيد، كوسن‌ها هم مانند خيلي از عناصر و لوازم دكوراسيوني ديگر، سبك‌ها و مدل‌هاي مختلفي دارند كه در اين مطلب مي‌خواهيم آنها را به شما معرفي كنيم.

كوسن‌هايي با لبه‌هاي تيز (Knife-edge cushion)

کوسن ها را بيشتر بشناسيم

اين كوسن‌ها محبوب‌ترين نوع كوسن‌ها هستند. آنها فقط دو قطعه پارچه و چهار درز در اطراف خود دارند که این دو تكه پارچه مي‌تواند متفاوت باشد و حتي پارچه رويي مي‌تواند تزيينات بيشتري نسبت به پارچه پشتي داشته باشد. در هر صورت دوخت اين كوسن‌ها خيلي ساده بوده و دست شما هم براي ايجاد تغيير در آن حسابي باز است.


كوسن‌هاي مكعبي (Box cushion)

کوسن ها را بيشتر بشناسيم

اين كوسن‌ها دقيقا شبيه يك مكعب بوده و شامل دو كف و چهار تكه پارچه براي اتصال دو كف به يكديگر است. اندازه اين چهار تكه مي‌تواند متغير باشد و شما مي‌توانيد اندازه آنها را بنابر شرايط مبلمان و  دكوراسيون داخلي‌تان تغيير دهيد. همچنين هر كدام از تكه‌ها (چه كف‌ها و چه تكه‌هايي كه براي اطراف در نظر گرفته مي‌شود) مي‌تواند با ديگري متفاوت باشد ولي اين در صورتي است كه خانه‌تان فانتزي دکور شده باشد.


كوسن‌هاي منگوله‌دار (The embellished cushion)

كوسن‌ ها را بيشتر بشناسيم

اين كوسن‌ها به شما اجازه مي‌دهند خلاق باشيد. شما می‌توانید هر چيزي را به لبه‌هاي اين كوسن‌ها بدوزيد و از آنها آويزان كنيد. اين كوسن‌ها شخصيتي متمايز را به دكوراسيون داخلي اتاق يا فضاي داخلي‌تان مي‌بخشند.


كوسن‌هاي تركيه‌اي (Turkish-corner cushion)

كوسن‌ ها را بيشتر بشناسيم

شكل ظاهري اين كوسن‌ها كمي متفاوت‌تر از كوسن‌هاي با لبه‌هاي تيز است؛ هم ابعاد و اندازه و هم لبه‌هاي‌شان اما پايه و بنياد اوليه‌شان همان است. در لبه‌هاي اين كوسن‌ها ريسمان‌هايي عموما ضخیم دوخته مي‌شود كه به آنها شكل و ظاهري تعريف شده‌تر مي‌دهد و شكل ظاهري‌شان هم بيشتر شبيه مستطيل‌هاي كشيده با عرض كم است.


كوسن‌هايي به شكل پشتي (The bolster cushion)

كوسن‌ ها را بيشتر بشناسيم

اين كوسن‌ها كاربرد‌هاي زيادي دارند؛ مثلا در گوشه‌هاي دنج خانه مي‌توان از آنها استفاده كرد يا حتي مي‌توان براي خواندن يك كتاب طولاني به آنها اعتماد كرد و  از حمايت آنها از سر و گردن مطمئن شد؛ حتي ابعاد بزرگ اين كوسن‌ها مي‌تواند نوعي ساختارشكني را در دكوراسيون داخلي خانه‌تان به وجود بياورد و آن راتبديل به نقطه عطفي در دكوراسيون داخلي خانه‌تان کند.


كوسن‌هايي با لبه پارچه‌اي (The flanged cushion)

كوسن‌ ها را بيشتر بشناسيم

اين كوسن‌ها هم نوع ديگري از كوسن‌هاي منگوله‌دار هستند ولي به جاي آنكه در لبه‌هاي آنها از منگوله‌ها استفاده شود از همان پارچه خود كوسن‌ها کار مي‌شود و ظاهري بانمك به آن مي‌بخشد كه مي‌توان در اتاق خواب‌ها از آنها بهره گرفت.


کوسن های گرد (Round cushion)

كوسن‌ ها را بيشتر بشناسيم

این کوسن‌ها را می‌توان جزء کوسن‌های فانتزی دسته‌بندی کرد. این کوسن‌ها آن‌قدر قدرتمند هستند که در هر خانه‌ای با هر سبک دکوراسیونی می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند. برای آنکه جلوه این کوسن‌ها زیباتر باشد، سعی کنید از دایره‌هایی با قطر‌های مختلف برای آن استفاده کنید.


کوسن های سوسیسی (Roll cushion)

كوسن‌ ها را بيشتر بشناسيم

این کوسن‌ها را معمولا در دو طرف مبل‌ها یا کاناپه‌ها استفاده می کنند. این کوسن‌ها شکلی استوانه‌ای دارند. در دوخت این کوسن‌ها می توان از دو نوع پارچه مختلف استفاده کرد؛ یک پارچه برای مقطع کوسن و پارچه‌ای دیگر برای بدنه آن.


کوسن های تخت (Bed cushion)

كوسن‌ ها را بيشتر بشناسيم

این کوسن‌ها که به نام کوسن‌های تختی معروف هستند، عرض‌شان نسبت به  دیگر کوسن‌ها کمتر است و از آنها بیشتر برای تزیین تخت‌ها و کاناپه‌ها استفاده می‌شود. معمولا این کوسن‌ها را در تعداد زیاد تهیه می‌کنند و به دلیل عرض کم، کارآیی‌شان به نسبت دیگر کوسن‌ها کمتر است.