نکاتی کار بردی در اجرای نقاشی ساختمان برای داشتن رنگی مناسب با کیفیت و با دوام در نقاط مختلف ساختمان ابتدا باید شناخت مختصری ازنوع رنگها‌ی ساختمانی داشت، چرا که رنگ یکی از اثرگذارترین و با اهمیت‌ترین مراحل اجرایی یک ساختمان و دکوراسیون داخلی آن میباشد.

اولین نکته‌ای که در مورد رنگهای ساختمان باید به آن توجه ویژه داشت قابلیت شستشوی رنگها است، رنگهای روغنی آلکیدی از قابلیت شستشوی بهتری در مقایسه با رنگهای دیگر ساختمان دارند اما باید در مورد رنگهای روغنی ساختمان به این نکته توجه داشت که این نوع از رنگها به دو دسته روغنی مات و روغنی براق تقسیم میشوند که هر کدام از این رنگها به تنهایی پوشش مناسبی برای ساختمان نیستند و باید با هم ترکیب شوند تا رنگ نهایی روغنی از کیفیت مطلوب برخوردار باشد. توجه داشته باشید رنگهای روغنی مات و رنگهای روغنی براق هر کدام به تنهایی معایب و مزایای دارند که با مکمل قرار گرفتن، این معایب تا حد زیادی مرتفع شده و رنگ نهایی کیفیت مطلوبی پیدا خواهد کرد. رنگهای روغنی براق قابلیت شستشوی بسیار بالایی داشته و دیرتر کثیف میشوند ولی در عوض به دلیل براقیت بالا موجها و ایرادات گچ و سطح زیرین کار را به شکلی نا متعارف نشان میدهند که همین همر باعث میشود تا رنگ تمام براق به تنهایی گزینه خوبی برای اجرای رنگ آمیزی ساختمان نباشند. همچنین رنگهای روغنی مات برای پوشاندن عیب زیر کار گچ و سطح مورد نظر ساختمان گزینه خوبی بوده و در عمل فضا را بدون نقص نشان میدهد ولی در عوض رنگهای روغنی مات، هم به لحاظ پوشش کار بسیار ضعیف هستند و هم به لحاظ قابلیت شستشو از کیفیت بسیار پایینی برخوردار هستند، پس توجه داشته باشید برای نقاشی ساختمان با رنگهای روغنی از ترکیب رنگهای مات و براق به‌اندازه دلخواه استفاده کنید. (رنگهای روغنی آلکیدی دارای بو بوده و در دراز مدت ممکن است تولید سرب کنند)

گزینه بعدی در مورد رنگهای ساختمانی رنگهای پلاستیک

رنگهای پلاستیک قابل شستشو نمیباشند ولی به دلایل نوع و جنس رنگ بهترین گزینه برای رنگ آمیزی سقفها هستند به گونه‌ای که سقف ساختمان را تا حد زیادی بلندتر نشان داده و در طولانی مدت دیرتر تغییر رنگ میدهند. (رنگهای پلاستیک بدون بو هستند)

رنگهای اکریلیک یا همان رنگهای روغنی بدون بو

رنگهای اکریلیک ساختمان بیشتر به شکل نیمه براق تولید میشوند که دیگر نیازی برای ترکیب رنگ مات و براق ندارند، همچنین رنگهای اکریلیک ساختمان کاملا بدون بو بوده و دوستدار محیط زیست هم میباشند، رنگهای اکریلیک دارای طیف بسیار بالایی از رنگهای ساختمانی هستند که در مقایسه با رنگهای دیگر مزیت خوبی به حساب می‌آیند به طوری که شما میتوانید هر طیف از رنگهای زیبای موجود در طبیعیت را در کاتالوگ رنگهای کامپیوتری اکریلیک پیدا کرده انتخاب و اجرا کنید. رنگهای اکریلیک به دلیل پایه آب بودن و خشک شدن رنگ در زمان کوتاه قابلیت اجرایی بسیار سریعتری نسبت به رنگهای روغنی آلکیدی دارند.

و در آخراز نظر ما مهمترین و اسا سیترین بخش در مورد اجرای نقاشی ساختمان چیزی نیست جزء انتخاب نقاش ساختمان و قیمت نقاشی ساختمان که تعیین کننده کیفیت نقاشی ساختمان جیزی به جزء این دو مورد نیست. در مورد انتخاب نقاش ساختمان باید به این نکته اشاره کرد که در سالهای اخیر شغل نقاشی ساختمان از طرف سازمان فنی حرفه‌ای کشور ساماندهی شده و به نقاشان ساختمانی که از اعضای اتحادیه نقاشان ساختمان بوده و مهارت لازم در زمینه نقاشی ساختمان دارند کارت مهارت فنی حرفه‌ای صادر شده است (طی مراحل عملی نقاشی ساختمان) که تحول خوبی در این شغل ایجاد شده است که شما میتوانید با درخواست ارائه کارت فنی حرفه‌ای از نقاش ساختمان خود از مهارت نقاش ساختمان خود اطلاع پیدا کرده و با خیال راحتتر کار خود را دست نقاش ساختمان دارای کارت فنی حرفه‌ای بسپارید.

و اما قیمت نقاشی ساختمان و مسئله‌ای که اغلب باعث گمراه شدن کارفرمای نقاشی ساختمان و رنجور شدن نقاش ساختمان میشود.

ابتدا بحث در مورد قیمت نقاشی ساختمان را با این مثال شروع میکنم که شما برای خرید یک جنس و یا یک وسیله‌ای به فروشگاه میروید و فروشنده همان جنس از نوع چینی و آلمانی را برای شما می‌آورد با این تفاوت که قیمت جنس چینی صد هزار تومان میباشد و همان جنس ساخت آلمان سیصد هزار تومان، انتخاب باشماست یا جنس بی‌کیفیت قیمت پائین و یا جنس با کیفیت قیمت بالا.

من به شخصه بارها با این مشکل روبرو شده‌ام که اغلب کارفرمایان بهترین کیفیت را با کمترین هزینه میخواهند که این امر محال بوده و اجرا هم نمیشود کار نقاشی ساختمان با قیمت پائین چیزی جزء هزینه مضاعف در آینده نزدیک نخواهد بود.

توجه داشته باشید قیمت مصوب اتحادیه نقاشان ساختمان از قیمتی که نقاش ساختمان به شما پیشنهاد میدهد بسیار بالاتر است که به دلیل رقابتی بودن بازار کار نقاشی ساختمان و طی در خواست اغلب همشهریان مبنی بر اجرای نقاشی ساختمان با قیمت پائین یا همان مثال بالا نقاش ساختمان مجبور میشود تا در بازار رقابتی باقی بماند ولو بر خلاف کیفیت نقاشی ساختمان.

خدمات ساختمانی زرین

 

 22425340- 09125093116