نقاشی و رنگ آمیزی و دکوراسیون اتاق خواب با رنگ قهوه‌ای و تن‌های از این رنگ به عنوان رنگ غالب و یا استفاده از دکوراسیون لوازم به رنگ قهوه‌ای در کنار سایر رنگ‌ها می‌تواند مطابق با سلیقه خیلی‌ها باشد. در یکی از مقالات قبلی با عنوان رنگ اطاق خواب به نحوه انتخاب رنگ برای اطاق خواب توضیحاتی ارائه شد. در همان مقاله به استفاده از رنگ‌های سرد و ملایم در اطاق خواب پرداخته شد.

کاغذدیواری
اکنون در این مقاله به استفاده از رنگ قهوه‌ای که جزوه گروه رنگ‌های نسبتا گرم محسوب می‌شود می‌پردازیم. برای ایجاد یک اطاق با فضای به رنگ قهوه‌ای، دو مسیر پیش رو داریم:

الف – استفاده از رنگ قهو ه‌ای و تن‌های از این رنگ در بعضی از دیوارها و یا استفاده ازرنگ‌های دکوراتیو با طرح‌های به رنگ قهوه‌ای (نقاشی ساختمان با رنگ‌های دکوراتیو) و یا کاغذ دیواری با طرح‌های به رنگ قهوه‌ای در دیوارها. و یا استفاده از دیوارپوش‌های قهوه‌ای رنگ در بعضی از دیوارها، دراین حالت می‌توان لوازم اطاق خواب را به رنگ‌های دیگر و متناسب با رنگ قهوه‌ای انتخاب نمود.

ب- رنگ آمیزی دیوارهای اطاق خواب یا اجرای کاغذ دیواری با طرح‌ها و رنگ‌های ملایم و یا خنثی و استفاده از لوازم دکوراسیون به رنگ قهوه‌ای و تن‌های از رنگ قهوه‌ای. و یا کفپوش‌ها و پارکت‌های به رنگ قهوه‌ای برای کف

با انتخاب رنگ برای اتاق خواب‌های با دکوراسیون قهوه‌ای و دیوارهای به رنگ روشن، فرش به رنگ بژ، با توجه به سلیقه‌تان و انتخاب یک اشیاء دکوراتیو رنگی، می‌توانید یک اتاق درنهایت آرامش و گرمی را بوجود آورید. اگر رنگ قهوه با رنگهای متناسب استفاه شود، بهترین انتخاب را بدست می‌دهد.

رنگ قهوه ای
در تصویر بالا می‌بینیم که دیوارها به رنگ روشن و خنثی رنگ آمیزی شده. و رنگ تختخواب و میز جلوی آینه به رنگ قهوه‌ای می‌باشد.

اگر مبلمان وفرش اتاق خواب، رنگ سیر باشد، پرده‌های با رنگ روشن، روشنایی را به اتاق می‌آورد در هر حال استفاده از پرده‌های به رنگ روشن در اتاق خواب ایده‌ای بسیار خوب است. اما اگر پرده از پارچه‌ای که نور خورشید را جذب می‌کند نباشد، در اینصورت پرده روشن نور را عبور داده و شما را از خواب بیدار و راحتی وآرامش را از شما میگیرد. اگر دراتاق خواب پرده روشن استفاده می‌شود باید توجه خاصی به موارد بالا شود.

رنگ
رنگ قهوه‌ای و رنگ آبی را در طبیعت بسیار می‌بینیم و یادآور درختان، آب و آسمان است. آمدن این رنگ‌ها در کنار هم به اتاق خواب روح می‌بخشد.

وجود رنگ قهوه‌ای در سرویس اتاق خواب بسیار مورد پسند‌تان قرار واقع خواهد شد. می‌توان کمی با تن‌های گرم رنگ آبی، دیوار را رنگ آمیری کرده. بدین ترتیب در یک اتاق یکی ازلوازم دکوراسیون به رنگ آبی مشکلی را ایجاد نمی‌کند وتن‌های از رنگ سبز هم در اتاق خواب می‌توان استفاده کرد.

توجه فرمائید که رنگ ساختمان به صورت آماده هم تن‌های متنوعی را دارد ولی یک نقاش ساختمان حرفه‌ای می‌تواند در زمان اجرای نقاشی ساختمان از رنگ داخل ساختمان که در تن‌های سفید توسط کارخانه جات رنگ‌سازی تولید می‌شود و ماده رنگ‌های موجود رنگ مورد نظر را بسازد.

در اتاق خواب لوازم بدون استفاده و اشیاء بزرگ نباید باشد. استراحت و آرامش روحی در سرویس خواب مستلزم داشتن اتاق خواب منظم ومرتب است. اتاق خواب را با دیگر اتاق‌های که در ساعتی از روز استفاده می‌کنی در نظرنگیرید. می‌تواند خیلی ساده و با کمترین تن، رنگ آمیزی شود.

رنگ اطاق
رنگ قهوه‌ای را می‌توان در اتاق خواب با دیگر رنگ‌ها مانند رنگ بژ، رنگ کرم، رنگ سمور یا راسو، خاکستری ودیگر رنگ‌های خنثی استفاده کرده و از شلوغی بپرهیزیم وبدین ترتیب اتاقی که درونتان را آرامش بخشیده و شروع یک روز خوب را گارانتی و تضمین می‌کند را خلق کنید. درصورتی که می‌خواهید خیلی بی‌حرکت باشد به این رنگ‌ها فکر کنید. برای افزایش انرژی اتاق، نصب یک تابلو رنگی ویا روتختی به رنگ گرم مانند رنگ نارنجی، رنگ قرمز، رنگ عسلی انتخاب کنید.

کانون توجه یک اتاق خواب تختخواب است. اگر در زمان نقاشی خانه از رنگ قهوه‌ای سیر برای دیوارها انتخاب کرده‌اید و اکنون بعد از اتمام نقاشی ساختمان و رفتن نقاش ساختمان از تاریکی و سیری رنگ شکایت دارید، درچنین شرایطی از روتختی‌های روشن استفاده کرده و رنگ اتاق را متعادل می‌کنید.

وقتی رنگ قهوه‌ای و رنگ بژ در کنار هم برای رنگ اطاق استفاده می‌شود، به اتاق خواب، روح، آرامش خاطر وپاکیزه گی به ارمغان می‌آورد. رنگ قهوه‌ای وتن‌های روشن رنگ قهوه‌ای ودر کنار آن به کار بردن رنگ بژ کنتراستی خلق می‌کند که اتاق را به حرکت می‌آورد.

رنگ قهوه‌ای سیر کمی رنگ سرد دیده می‌شود این یک واقعیت است. رنگ قهوه‌ای نور را جذب می‌کند و در سایه رنگ‌های گرمتری مانند رنگ نارنجی، رنگ طلایی، رنگ زرد می‌توانید این رنگ تقریبا سرد را متعادل کنید. در صورتی که با رنگ ساختمانی بخواهید این دکوراسیون را انجام بدهید باید توجه کنید که استفاده از رنگ‌های ذکر شده در بالا می‌بایست در سطوح کوچک باشد مثلا می‌توانید در ابزار و یا دور قاب‌ها یا در یک دیوار کوچک اجرا نمائید.

رنگ مورد نظر را می‌توانید از فروشگاه رنگ ساختمان به صورت آماده تهیه فرمائید و یا با رنگ‌های اصلی آن را بسازید

هنگامی که به اتاق خواب با مبلمان قهوه‌ای، جهت رنگ آمیزی رنگ انتخاب می‌کنید باید به رنگ‌های که دوست دارید فکر کرده و در جلوی چشم‌تان تصور کرده تا بعد از انتخاب شما را ناراحت و عذاب ندهد و تلاش کنید که چنین رنگی را انتخاب کنید واین رنگ را در دیوارها، پرده‌ها و در روتختی‌ها می‌توانید استفاده کنید.

جهت اطلاعات بیشتر از نحوه انتخاب رنگ به داخل ساختمان می‌توانید به مقاله‌ای با همین نام مراجعه نموده و اطلاعات مفیدی بگیرید

ممکن است شما در زمان اجرای نقاشی ساختمان یا بعد از آن نخواهید هزینه دیگری بابت تغییر رنگ دکوراسیون سایر لوازم اطاق بپردازید، در این صورت با توجه به رنگ لوازم موجود خود، می‌توانید رنگ دیوارها را با رنگ‌های مناسب رنگ آمیزی کرده و بعد دکوراسیون را با توجه به رنگ یا کاغذ دیواری‌ها می‌چینید.