این روزها با پیشرفت کارخانجات و به روز شدن صنایع ساختمانی  چند سالی هست که غلطک‌های مخصوص  رنگ آمیزی ساختمان وارد بازار ایران شده و کم کم جای قلم موهای  قدیمی و سنتی ما ایرانی‌ها رو گرفته.

اول سوال این است که آیا برای رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان با انواع  رنگهای ساختمانی غلطک مناسبتر است یا قلم مو؟

برای رنگ آمیزی ونقاشی ساختمان شکی نداشته باشید که استفاده  از غلطک‌های مخصوص رنگهای ساختمانی بهترین گزینه برای  رنگ کردن ساختمان است.

غلطک‌های نقاشی ساختمانی با توجه به نوع رنگ و متریالی که شما قصد  استفاده کردن دارید متفاوت و به دسته‌های مختلفی دسته‌بندی میشوند

  ۱٫قلطکهای رنگ پلاستیک که قطر بزرگتری دارند

۲٫قلطکهای رنگ روغنی که قطر کمتری دارند

۳٫قلطکهای رنگ اکریلیک که ما بین این دو نوع قرار میگیرند

۴٫غلطکهای طرح دار مخصوص پتینه کاری و رنگهای برجسته

هر چهار نوع غلتکهای رنگ ساختمان در سایزهای ۵سانتی تا۳۰ سانتی  در بازار موجود هستند که با توجه به جنس بایکدیگر متفاوتند  غلطکهای رنگ روغنی به دلیل داشتن قطرکمتر رنگ روغنی را مناسبتر  از غلطکهای دیگر بر روی سطح اجرا میکنند که امری تائین کننده برای  استفاده از رنگ روغنی میباشد

غلطکها و رول‌های مخصوص رنگ پلاستیک دارای بافت و حجم بیشتری  نسبت به رول‌های رنگ روغن هستند که دلیلی بر اجرای رنگ پلاستیک  با ضخامت بیشتر و مناسبتر برای سقفها و رنگ پلاستیک میباشد  غلطکهای سایز ۵ و ۱۰ برای چهارچوبها. نرده‌ها. سطوح کوچک  وغلطکهای بزرگتر برای دیوارها مناسبتد.

غلطکهای طرح دار هم برای پتینه کاری استفاده میشوند که دارای اشکال  متفاوت و متنوعی هستند که با توجه به نوع طرحی که شما قصد اجرای  آن را دارید تنوع داشته و بیشتر از جنس سخت پلاستیکی هستند  این روزها نقش قلم موها در رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان با هر نوع  از رنگهای ساختمانی کم رنگتر شده بطوری که تنها برای قسمتهایی  از ساختمان که نیاز به خط بری باشد از آن استفاده میشود.

برای رنگ کردن خانه حتما از غلطک استفاده کنید  تا کاری یک دست بدون شره و با ضخامت رنگ مناسب  روی سطوح داشته باشید.

گروه نقاشی ساختمان محدی با کادری مجرب و با تجربه آماده  خدمت رسانی به شما سروران عزیز میباشد.