دکوراسیون و فضای داخلی تالارهای عروسی نقش مهمی در جذب مشتری و برگزاری هر چه بیشتر عروسی در یک تالار در مقایسه با تالارهای دیگر را دارد.

معمولا تالارهای عروسی فضای بزرگی دارند و در چیدمان و دکوراسیون آن از رنگهای شاد و جذاب و جیغ برای یک شب رویایی و همچنین جلب توجه مشتریان ورودی استفاده می‌کنند.

بر همین اساس رنگ آمیزی و نقاشی تالار عروسی برای مسئولان آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد. تالار‌ها از لحاظ رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان به ۴ بخش عمده تقسیم‌بندی می‌شوند ۱- دیوارها ۲- سقف‌ها ۳- ستونها ۴- ابزارهای سقف ها

معمولا تالارهای عروسی با سلیقه مسولان آن رنگ آمیزی می‌شود. البته با توجه به فضاسازی با نور‌های رنگ مختلف در شب مراسم شاید رنگ امیزی دیوارها و سقفها زیاد به چشم نیاید. اما مهمترین نقش آن در جذب عروس دامادهای تازه عقد کرده که دنبال سالن شیک و‌تر و تمیز هستند مهم می‌باشد.

شما اگر مهمان یک عروسی باشید معمولا در نیم ساعت اول با توجه به گستردگی سالن بیشتر به سقفها و دیوار و رنگ آمیزی و چیدمان توجه خواهید کرد و دیدن تیکه‌ای سیاه در سقف با کثیفی در سقفها برایتان ناخوشایند خواهد بود.

رنگ سفید مخصوص سقف برای رنگ آمیزی سقف در همه محیطهای ایده آل‌ترین رنگ محسوب می‌شود و این سفیدی برای تالارهای عروسی هم زمینه ساز نمایش دل انگیز نورهای رنگی در شب عروسی و نامزدی است.

رنگهای دیوار و ستونها هم برای شیک‌تر دیده شدن فضا معمولا با رنگ میز و صندلی هارمونی پیدا می‌کند و اصطلاحا ست می‌شود. البته همه اینها به سلیقه صاجب تالار و خلاقیت نقاش ساختمان بستگی دارد.

البته با توجه به پیشرفتهای رنگی در نقاشی ساختمان برای ستونها از افکتهای رنگی هنری مثل پتینه کاری هنری نیز می‌شود استفاده کرد.

کاغذ دیواری‌ها هم از دیر باز و قدیم در صنعت ساختمان و تالار و هتل استفاده می‌شده امروزه هم با توجه به فراوانی آن استفاده می‌شود. البته کاغذ دیواری بیشتر در هتلها مقرون به صرفه‌تر است تا در یک تالار پذیرایی که بیشتر فضایش میز و صندلیس تا دیوار … و سالندارهایی که دایما برای تمیزی و شیک بودن سالن سال به سال به رنگ آمیزی فکر می‌کنند رنگ برایشان اولویتدار است و کم هزینه‌تر بر عکس هتلها که شاید ۲۰ سال یکبار به فکر تغییر باشند.