وینتج یا با تلفظ اشتباه آن وینتیج، دیگر تنها به معنی قدیمی و آنتیک نیست، بلکه فهرستی از وسایل دوست‌داشتنی و عجیب و غریب است که گاهی دست‌ساز هستند و خیلی وقت‌ها حتی یک تم رنگ یا سبک بخصوص زندگی را شامل می‌شوند.

راه‌هایی برای وینتج کردن خانه

یکی از بهترین کارهایی که می‌توانیم برای تبدیل سبک نشیمن خانه‌مان به وینتج انجام دهیم، یک تور آخر هفته به جمعه بازار یا هر بازاری است که می‌شود از تویش اجناس قدیمی و آنتیک و حتی دست دوم پیدا کرد. یک مبل گلدار با رنگ‌های روشن و پاستلی، یک آینه بزرگ، ظرف‌هایی با تم وینتج، چند آباژور با رنگ‌های مختلف و یا یک کتابخانه سفید که هر طبقه‌اش را بشود با کلی آیتم کوچک و جذاب پر کرد.

برای داشتن سبک وینتج بهتر است تا می‌توانیم از لوازم مدرن دوری کنیم و به لوازم کلاسیک وفادار بمانیم. گاهی اگر به گوشه و کنار خانه خودتان هم نگاه کنید یک عالم لوازم کلاسیک و قدیمی هم پیدا می‌کنید که مدت‌هاست جلوی چشمتان است اما هیچوقت فکر نکردید که می‌شود از آن به عنوان یک اسباب وینتیج در راهی درست استفاده کنید.

راه‌هایی برای وینتج کردن خانه

هر جور طراحی در فضای داخلی ممکن است به راحتی به آشفتگی و شلوغی منجر شود و البته که سبک وینتج هم از این قاعده مستثنی نیست. در حقیقت قانون “less is more” همچنان کار می‌کند و اجرا کردنش یک کمک عالی به آرامش فضا به حساب می‌آید. برای همین یادتان باشد برای ایجاد موتیف مورد نظرتان در فضا، لازم نیست هزار آیتم را در کنار هم بچپانید، چند آیتم جذاب و دوست‌داشتنی را انتخاب کنید و بیانیه خود را با همان‌ها صادر نمایید!