جذابیت رنگ شکلاتی در دکوراسیون

شکلات همیشه یادآور طعمی دلچسب و شیرین است. بسیاری از ما عاشق شکلات هستیم، از میان تنقلات و شیرینی ها؛ شکلات را ترجیح می دهیم و آن را با چیز دیگری عوض نمی کنیم. شاید به دلیل محبوبیت شکلات است که رنگ شکلاتی نیز طرفداران زیادی دارد. طراحان و دکوراتورها، بیشتر این رنگ را برای دکوراسیون داخلی خانه ها؛ جهت رسیدن به جلوه ای دوست داشتنی و جذاب انتخاب می کنند.
شکلاتی رنگی جهانیست که به خوبی و زیبایی با اغلب رنگ ها از جمله سفید، مشکی، سبز، صورتی و فیروزه ای هم نشین و ترکیب می شود. اغلب رنگ های هم نشین شکلاتی، روشن و سرد هستند. اما با همراه شدن با رنگ شکلاتی، رنگ زمینه بسیار جذاب و منحصربه فرد برای مبلمان روشن و یک رنگ اصلی ایده آل در دکوراسیون فضاست.
اگر چه شکلاتی رنگی راحت است، اما موقع استفاده از آن در دکوراسیون؛ هنگام انتخاب رنگ مبلمان و دیگر رنگ های دکوراسیون باید دقت لازم را به عمل آورید، زیرا هماهنگی و تعادل رنگ ها از اهمیت بسیاری برخوردار است. برای مثال اگر با وجود دیوارها یا مبل های شکلاتی، از کوسن های مغزپسته ای و پرده های سفید استفاده کنید؛ دکوراسیونی متعادل تر و به دور از گرفتگی و حزن خواهید داشت.
جو و احساس دکوراسیون مکانی که رنگ شکلاتی دارد؛ همیشه آرام، گرم و دوستانه است. می توان از حضور در چنین فضایی لذت برده و به آرامش رسید و یا به انجام سرگرمی هایی هم چون مطالعه پرداخت.
ترکیب شکلاتی و صورتی، انتخابی بسیار ایده آل، زیبا و هم چنین منحصربه فرد و شیک برای اتاق خواب یک خانم جوان است.
ترکیب شکلاتی تیره و طلایی، ترکیبی بسیار لوکس و با شکوه را به وجود می آورد که بی نهایت خیره کننده و فاخر است.
شکلاتی را می توان به عنوان رنگی طبیعی معرفی کرد. زیرا در طبیعت، آن را به وفور در کنار گل های رنگارنگ و برگ های سبز درختان مشاهده می کنیم. از این رو برای هم نشین کردن رنگ های دیگر با شکلاتی، می توان به طبیعت نیز رجوع کرد و از آن الهام گرفت.
با استفاده از ترکیب شکلاتی و آبی ملایم، می توانید یک تم دریایی زیبا را در دکوراسیون خلق کرده و نسیمی تازه و احساسی مدهوش کننده را در فضا احساس کنید.
برای اتاق خوابی موقر و شیک، نمی توان هیچ ترکیب رنگی دیگری را مناسب تر و بهتر از ترکیب شکلاتی و سفید دانست. به خصوص زمانی که اندکی رنگ طلایی هم به عنوان چاشنی در آن استفاده شود.
آبی به رنگی کلیشه ای و به نوعی کسل کننده، برای دکوراسیون سرویس بهداشتی تبدیل شده است. اما می توانید با ترکیب اندکی رنگ شکلاتی؛ آن را از کسل کنندگی و تکراری بودن برهانید.
شکلاتی دوست و همراهی خوب برای برخی از جزئیات دکوراسیون و مبلمان چوبی خانه شماست. مثلا یک میز یا صندلی چوبی قدیمی، کنار کاغذ دیواری، پرده یا دیوار به رنگ شکلاتی؛ جلوه ای زیبا و خیره کننده دارد.