بر اساس نظر متخصصان دکوراسیون داخلی خانه تا بدینجای سال برخی رنگ ها بیشترین استفاده را در دکوراسیون خانه داشته اند. برای اینکه از مُدِ این روزها عقب نمانید می خواهم این رنگ های مدرن را به شما معرفی کنم:

اوشن ساید

رنگ هایی برای دکوراسیون منزل

همانطور که از نام این رنگ مشخص است از اقیانوس الهام گرفته شده است. این روزها کسانی که با ذوق به دکوراسیون خانه خود می پردازند حتی به گوشه و کنارهای اتاق ها نیز اهمیت می دهند. شروین ویلیامز متخصص دکوراسیون خانه اوشن ساید را رنگی فوق العاده دنج برای تمام نقاط خانه می داند. از دیوارها گرفته تا وسائل دکوری خانه را می توانید با این رنگ زیبا کنید.


قرمز چینویزری

رنگ هایی برای دکوراسیون منزل

ابتدا یک توضیح درباره چینویزی: به تقلید از هنر چینی در دکوراسیون یا ساخت وسائل به سبک غربی چینویزری می گویند. اسکات میچام وود طراح دکوراسیون می گوید: رنگ های برجسته ای مانند همین طیف از رنگ قرمز امسال مُد را برای خود می کنند. رنگ های قدرتمند مانند قرمز چینویزری به طراحی خانه حسی تاثیر گذار می دهند. برای مثال کتابخانه ای که در تصویر بالا می بینید بلافاصله چشم را مجذوب خود می کند.


آلویی تیره

رنگ هایی برای دکوراسیون منزل

یکی دیگر از رنگ هایی که نشان می دهد دوباره استفاده از رنگ های برجسته بازگشته همین آلویی تیره است. این رنگ را در آشپزخانه روی کابینت ها تا دیگر اتاق های خانه مبل ها و همچنین درهای خانه می توانید مورد استفاده قرار دهید.


صورتی بادسور

رنگ هایی برای دکوراسیون منزل

این رنگ را می توان ترکیبی از هلویی و سالمونی دانست. طیف های زیبای رنگ صورتی هرگز از مُد نمی روند. این رنگ نه خیلی کودکانه است و نه خیلی شیرین و رویایی حس طبیعی را منتقل می کند و همین عامل جذاب بودنش است.


رقص سالسا

رنگ هایی برای دکوراسیون منزل

کمپانی پنتوم نام افرای پائیزی را روی این رنگ گذاشته و آن را به عنوان یکی از برترین رنگ های سال معرفی کرده است. استفاده از این رنگ زیبا برای آشپزخانه و مخصوصا کابینت ها بسیار عالی است.


سبز چمنی

رنگ هایی برای دکوراسیون منزل

رنگ سبزی که کفِ اتاقِ تصویر بالا می بینید یک زمردی تیزه است که هیچ وقت کهنه نمی شود. جفری بیلهابر می گوید این طیف از رنگ سبز سابقه ای تاریخی دارد که تا به امروز هم تازه است و برای من یک رنگ کامل به حساب می آید.


آبی خاکستری

رنگ هایی برای دکوراسیون منزل

آبی خاکستری همانطور که از نامش مشخص است ترکیبی از آبی و خاکستری است. خاکستری یک رنگ خنثی است و ترکیبش با آبی طیفی زیبا از آبی را تشکیل داده. با این رنگ می توانید یک تغییر اساسی در دکوراسیون خانه ایجاد کنید.


فیروزه ای تیره

رنگ هایی برای دکوراسیون منزل

رنگ های تیره و جذابی مانند این طیف از رنگ سبز می توانند تاثیر فوق العاده در هال و اتاق خواب بگذارند. در تصویر بالا فیروزه ای تیره را می بینید که در پس زمینه کاغذ دیواری به کار رفته. از این رنگ در مبلمان، پرده و دیگر وسائل خانه نیز می توانید استفاده کنید.


سبز سیبی یا گرینری

رنگ هایی برای دکوراسیون منزل

شاید این رنگ بیشتر فضاهای خارج از خانه را به ذهن بیاورد اما در دکوراسیون نیز کاربرد دارد. همچنین این طیف سبز از رنگ های منتخب سال پنتوم نیز هست. گرینری چیزی میان رنگی ساده و پیچیده است و همانطور که در تصویر بالا می بینید به خوبی روی دیوار جواب داده. از این رنگ جان دار می توانید در وسائل خانه نیز استفاده کنید.


مشکی ابریشمی

رنگ هایی برای دکوراسیون منزل

شاید بیشتر ما دوست داشته باشیم حداقل یکی از اتاق های خانه به این رنگ باشد. مشکی همیشه رنگی سنگین بوده که به سادگی می توان تمام رنگ ها را با آن ترکیب کرد. اما مشکی ابریشمی ترکیبی است از خاکستری و مشکی و ما را به یاد سایه می اندازد. سیاه ابریشمی به تیرگی سیاه کامل نیست و می توانید با آن ترکیبی خاص را وارد دکوراسیون خود کنید.


سفید سنگی

رنگ هایی برای دکوراسیون منزل

اگر نور خورشید کمتر به خانه می تابد می توانید با رنگ سفید آن را به صورت نامحسوس تقلید کنید. همه اتاق های خانه نمی توانند کلی پنجره داشته باشند. وقتی فقط یک پنجره در اختیارتان است با رنگ سفید نور را برای خود دو چندان کنید.


زیتونی

رنگ هایی برای دکوراسیون منزل

اگر استایل خانه تان بیشتر به سبک سنتی است استفاده از رنگ زیتونی حرکتی به جا است. شاید با خود فکر کنید این رنگ زیادی تیره است و نمی توان رنگ های زیادی را با آن ترکیب کرد اما نگاهی به تصویر بالا بیندازید، واقعا جذاب است و در همین تصویر می توانید کلی ترکیب پیدا کنید.


سایه

رنگ هایی برای دکوراسیون منزل

سایه رنگ منتخب سال کمپانی رنگ بنجامین مور است. قابلیت زیبا کردن و لایه بندی دکور این رنگ جادویی است. می توانید با به کار بردن رنگ های طلایی به همراه این رنگ روی لوکس آن را به نمایش بگذارید. رنگ نارنجی آن را بولد می کند و با کرم نیز می توانید ملایمش کنید.


زرد کره ای

رنگ هایی برای دکوراسیون منزل

انواع رنگ زرد دوباره تبدیل به مُدهای دکوراسیون شده اند. از زرد کره ای تا خردلی تیره همه را می توانید به کار ببرید. همانطور که می بینید از دیوارها تا وسائل خانه را می توانید به این رنگ در بیاورید.


تاریک و روشن

رنگ هایی برای دکوراسیون منزل

شاید اگر برای اولین بار این رنگ آبی را ببینید از آن خوشتان نیاید. اما وقتی روی دیوارها و کابینت ها به کار می رود فوق العاده زیبا است. نکته مهم این است که در استفاده اش زیاده روی نشود.


ابریشمی

رنگ هایی برای دکوراسیون منزل

طیف های روشنتر رنگ بنفش همگی از رنگ های منتخب سال هستند. در واقع می توان گفت این رنگ چیزی میان زنانه و مردانه، پیر و جوان، اداری و لوکس است. استفاده از این رنگ ملایم و زیبا روی دیوارها عالی است.


قارچی

رنگ هایی برای دکوراسیون منزل

یکی از رنگ هایی که بسیار برای اتاق خواب مناسب است همین قارچی است. این طیف از رنگ بژ شاید خنثی به نظر بیاید اما تاثیری آرامش بخش دارد. رنگ های نارنجی، خاکستری تیره و آبی نیلی ترکیب های مناسبی برای آن به حساب می آیند.


خاکستری مایل به قهوه ای

رنگ هایی برای دکوراسیون منزل

درست مانند این است که خاکستری و قهوه ای بچه دار شوند. خاکستری مایل به قهوه ای حس خوبی را به دکور خانه منتقل می کند گویی در جایی دنج نشسته اید. علاوه بر دیوارها می توانید وسائل خانه را نیز به این رنگ زیبا در بیاورید.