وقتی که صحبت از خلق نمایی دلخواه در سطوح بیرونی خانه‌تان به میان باشد؛ سنگ فرش می‌تواند خالق چشم‌اندازی شیک در ورودی خانه یا حیاط‌خلوتی خارق‌العاده باشد. نصب سنگ فرش به قدری آسان است که خودتان از عهده‌اش برخواهید آمد. اگر مایلید که بیشتر در مورد طرح‌ها و نماهای قابل کاربرد در فضاهای بیرونی بدانید؛ این نوع طراحی‌ها را بررسی کنید و آن‌ها را با سنگ فرش همراه کنید.

ایده‌هایی برای طراحی حیاط با سنگ فرش

سنگ فرش سرسرای ورودی
یکی از محبوب‌ترین راه‌های استفاده از سنگ فرش، خلق یک مسیر در ورودی اصلی خانه یا در قسمت جلویی خود خانه است. چه در پی یافتن طرحی هستید که فقط کمی با مدل‌های سنتی فرق داشته باشد و چه به دنبال خلق محیطی کاملاً نو هستید؛ تنوع طرح‌های سنگ فرش شما را راضی خواهد کرد. در ورودی اصلی ساختمان از سنگ فرش بتنی استفاده کنید چون نه تنها در طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی عرضه می‌شود؛ بلکه بسیار بادوام و ماندگار است. سنگ فرش آجری، گزینه دیگری برای ورودی اصلی است؛ محصولی که نمایی زیباتر از بتن خلق می‌کند و به مراقبت چندانی نیاز ندارد؛ کافی است؛ سالی یا دو سالی، یک مرتبه سنگ فرش را بشویید.

ایده‌هایی برای طراحی حیاط با سنگ فرش

در ورودی جلوی ساختمان می‌توانید خلاقیت بیشتری خرج کنید. برای مثال، این فضا را با سنگریزه یا خاک بپوشانید؛ بعد قسمت میانی را سنگ فرش کنید و اطرافش را گل و گیاه بکارید. قطعاً حاصل این طرح، نمایی مدرن و پرمایه خواهد بود. همچنین می‌توانید با استفاده از سنگ فرش‌های سنگی طبیعی، یک مسیر به‌صورت چند تا پله پهن ایجاد کنید تا جانی نو به زندگی شما ببخشد.

ایده‌هایی برای طراحی حیاط با سنگ فرش

سنگ فرش کردن پاسیو
اگر در حال صرف وقت و هزینه هستید تا رویاهای خود را در پاسیو خانه‌تان محقق کنید؛ چرا قدمی جلوتر نمی‌گذارید و آن را با سنگ فرشی زیبا همراه نمی‌کنید. نصب کردن یک پاسیو از جنس سنگ فرش، هویتی خاص به فضاهای بیرونی زندگی شما هدیه می‌کند. راه‌های بی‌شماری برای نصب چنین سطحی وجود دارد؛ سطوحی که تا سال‌ها ماندگار خواهند ماند. سنگ فرش بتنی را می‌توانید در الگوهای متنوعی کار کنید. سنگ فرش بتنی به‌صورت قطع ها یا تخته‌ای در رنگ‌های مختلفی عرضه می‌شوند و از نظر اقتصادی نیز مقرون‌به‌صرفه هستند. اگر به دنبال بافت‌هایی صاف تر هستید؛ بهتر است از سنگ فرش‌های گرانیتی یا تراورتنی بهره ببرید.

ایده‌هایی برای طراحی حیاط با سنگ فرش

سنگ فرش کردن حیاط پشت منزل
فرقی نمی‌کند که طرح، وسایل یا مبلمان حیاط پشتی خانه‌تان چه شکلی است؛ هر نوع سنگ فرشی که در این محیط نصب کنید؛ بدون شک با محیط اطرافش هماهنگ می‌شود. برای شروع می‌توانید؛ قسمتی از حیاط پشتی را انتخاب کنید و با استفاده از سنگ فرش سنگی طبیعی، یک دایره بزرگ طراحی کنید. حالا صندلی‌ها را دور دایره بچینید و از گرمای آتشی که در وسط درست کرده‌اید؛ لذت ببرید. اطراف سنگ فرش را با سنگ‌ریزه پر کنید و در آن گل بکارید. اگر استخر دارید؛ با سنگ فرش یک سطح خارق‌العاده در کنار استخر خلق کنید.

ایده‌هایی برای طراحی حیاط با سنگ فرش

سنگ فرش تراورتنی کرمی در کنار رنگ آبی آب، خالق نمایی شگفت‌انگیز خواهد شد. سنگ‌های مستطیلی را داخل باغچه بزرگ خود نصب کنید تا در کنار خلق نمایی گیرا، موقع رفتن به داخل باغ روی آن‌ها پا بگذارید و گل‌ها را لگدمال نکنید. این‌ها فقط چند ایده برای آراستن حیاط به وسیله سنگ فرش هستند.