ساخت بتونه

ساخت بتونه در نقاشی ساختمان نیاز به تجربه بالایی دارد که معمولا برای افراد کم تجربه کار سختی است و معمولا بتونه ساخته شده توسط افراد مبتدی کیفیت لازم را پیدا نمی کند. اینجا توضیح مختصری از طرز تهیه بتونه به شما عزیزان میدم که انشاا… بتونه ای که می سازید خوب از اب در بیاد.

مواد تشکیل دهنده بتونه به شرح زیر است

مقداری آب ، مقداری تینر ، رنگ روغنی(براق) ، مل به اندازه کافی و روغن بتونه

روش تهیه بتونه روغنی

در وحله ی اول رنگ مخصوص بتونه را به دلخواه در داخل ظرف مورد نظر ریخته و سپس مل را به اندازه کافی در آن ریخته و با کاردک خوب هم می زنیم تا مل بخوبی باز شده باشد و سپس مقداری آب را به آن اضافه می کنیم.

مقدار آب و رنگی که داخل مل ریخته می شود تقریبا باید مساوی باشد ۵۰=۵۰
در صورتی که بتونه چسبنده باشد مقداری تینر به آن اضافه می کنیم. آب برای سفت کردن بتونه و رنگ برای نرم ساختن و پوشش لکه های دیوار می‌باشد. اگر بتونه بدست آمده زود سفت شد و پوست پوست شد روغن بتونه و کمی رنگ اضافه نمایید.

روش ساخت بتونه پلاستیک

مقداری رنگ پلاستیک را با مل مخلوط می کنیم تا جایی که بتونه بدست امده قابل لکه گیری باشد یعنی از روی کاردک سر نخورد.

در آخر به دوستان پیشنهاد می دهم برای ترکهای عمیق و درشت و خرابی های بزرگ از بتونه کناف استفاده کنند که هم محکمتر از بتونه های دیگر است و روش ساختش هم راحت است.

روش ساخت بتونه کناف

برای ساخت بتونه کناف کافیه کمی آب داخل سطل ریخته و بعد پودر کناف رو بهش اضافه کنید و خوب هم بزنید تا بتونه سفت بشه. بعد با استفاده از لیسه و کاردک میتونید از بتونه کاریتون لذت ببرید.