چگونه رنگ اتاق خود را انتخاب کنیم؟ تا نیازهای کاربری و روحی ما رو بر آورده کنه و در نتیجه خونه یا محل کاری داشته باشیم که دکوراسیونش برای رسیدن به اهدافمون به ما کمک کنه.پذیرایی  فضای گرمی باشه برای دور هم جمع شدن ساکنین، اتاق خواب آرامش لازم رو برای استراحت کردن داشته باشه، اتاق کارخسته کننده نباشه، فروشگاه جذابیت برای مشتریان داشته باشه و در عین حال حس امنیت و اعتماد رو در مشتری ایجاد کنه ؛ اینا تعدادی از انتظاراتیه که ما از فضامون داریم و در صورتی این انتظارات برآورده می شن که ما نگاهی تخصصی به نحوه انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی اتاقمون داشته باشیم.

دنیای سیاه وسفید دنیای کسل کننده ایه ولی دنیای رنگی حال و هوای مورد نیاز روح و روان و احساس ما رو تامین می کنه اگر در انتخابش توجه لازم رو داشته باشیم.

رنگ اتاق مهمترین و تاثیرگذارترین عنصره که با به کار بستن ماهرانه آن می تونیم زیبایی های فضا رو بیشتر کنیم و عیب های معماری یا مبلمان رو بپوشونیم. رنگ می تونه احساس نظم یا بی نظمی در فضا رو ایجاد کنه، اتاق رو کوچک تر یا بزرگتر نشون بده و به اتاق هویت و شخصیتی مناسب نیاز شما بده.

برای انتخاب بهترین رنگ دکوراسیون داخلی  به نکات زیادی باید توجه کنیم. درادامه جدیدترین و مهمترین ثاثیرات رنگ که عموما تحت عنوان روانشناسی رنگ مطرح می شه از معتبرترین و به روزترین منابع علمی ذکر شده تا با در نظر گر فتن خصوصیات شخصی مون بتونیم رنگ مناسب تری برای اتاقمون انتخاب کنیم.

تاثیر رنگ اتاق روی روح و جسم ما:

از نظر نوع تاثیر، رنگها را می توان به سه گروه تقسیم کرد: فعال و پرجنب و جوش، منفعل و ساکن، خنثی. رنگهای روشن تر سیال و روان هستند و باعث می شوند که اتاق وسیعتر به نظر برسد. رنگهای تیره پخته و گرم هستند، آنها به اتاق بزرگ شما ظاهری دنج تر و صمیمی تر می دهد. حالا خصوصیت چند رنگ اصلی و تاثیرات آنها را بررسی می کنیم.

 طراحی داخلی مجلل با رنگ قرمز

قرمز؛ سطح انرژی فضا را بالا می برد و برای محیطهایی که نیاز به مقدار زیادی انرژی و هیجان دارند، انتخاب مناسبی است. در اتاق نشیمن و ناهارخوری، قرمز افراد را به سمت همدیگر هدایت می کند و گفتگوها را شکل می دهد. در ورودی خانه، تاثیر عمیق و قدرتمندی را القا می کند.فشار خون و ضربان قلب را بالا می برد، بنابراین برای اتاق خواب انتخاب مناسبی نخواهد بود، مگر اینکه اتاقی باشد که شما معمولا بعد از تاریکی هوا از آن استفاده می کنید. وجوذ نور مصنوعی از تاثیر این رنگ می کاهد و باعث می شود که رنگ شیک و مجللی به نظر برسد. به طور کلی، قرمز آدرنالین را در رگها پمپ می کند و این قدرت فوق العاده تنها منحصر به این رنگ است.مطمئنم تا حالا فهمیدید استفاده از رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی خانه چه تاثیراتی روی ما داره دیدن تصاویر بیشتر به شما کمک می کنه بهتر درک کنید که چه حسی نسبت به رنگ قرمز دارید. به مطالب مرتبط در این زمینه (مبلمان قرمز زیبا برای اتاق پذیرایی، عکس مبلمان و کاناپه اتاق پذیرایی قرمز )یه سری بزنید.