برای نقاشی ساختمان با رنگ مولتی کالر ، باید حتماً از یک فرد باتجربه و کاربلد کمک گرفت. قبل از اجرای کار باید اقدام به زیر سازی سطح اولیه کرد. ابتدا می بایست سطح زیر را تمیز کرد. زیرا سطح زیر کار نباید آلودگی و چربی داشته باشد. بنابراین سطح اولیه را باید به خوبی خشک و تمیز کرد.

اگر برای سطح فلزی از رنگ مولتی کالر استفاد شود، باید ابتدا تمام ضایعات زنگ زده را پاک کرد. برای زیرکار این رنگ ها، از رنگ پلاستیک استفاده می کنند. برای زیرسازی دو مرحله رنگ روغنی می زنند. البته برخی برای صرفه جویی در هزینه، رنگ پلاستیک را بکار می برند.

بعد از اینکه مرحله اول رنگ آمیزی با رنگ پلاستیک را انجام دادند، لکه گیری می کنند. این کار را با بتونه پلاستیک انجام خواهند داد. اگر نیاز به لکه گیری نبود، مرحله دوم رنگ پلاستیک اجرا می شود. البته لازم به ذکر است که برای این کار استفاده از رنگ های روغنی است.

برای اجرای رنگ مولتی کالر از گالن های مخصوص استفاده خواهد شد و بر روی سطح اسپری می کنند، قلمو و غلطک برای رنگ آمیزی این رنگ توصیه نمی شود. برای اجرای مولتی کالر باید مچ دست را ثابت نگه داشت و به صورت افقی و عمودی اسپری کرد.

به طور معمول، فشار باد گالن را برای رنگ آمیزی مولتی کالر باید بر روی ۳ قرار داد. برای هم زدن این رنگ نباید به هیچ وجه از وسیله خارجی یا هم زن بکار برد. برای هم زدن و میکس رنگ مولتی کالر باید قبل از باز کردن گالن، آن را به شدت تکان داد تا به خوبی ترکیب و میکس شود.

 

نکات مهم بعد از اجرا را جدی بگیرید

  • اگر مطمئن به خشک شدن رنگ نیستید از گردگیری و عملیاتی که سبب گرد و غبار می شود پیشگیری نمایید.
  • از خراشیدن و کثیف کردن سطوح رنگ آمیزی شده به شدت خودداری شود.