برای تغییر فضای منزل و تازگی بخشیدن به محیط خانه رنگ آمیزی یکی از مناسبترین گزینه‌ها می‌باشد. هنگام نقاشی ساختمان یکی از نکاتی که باید توجه ویژه به آن داشته باشیم انتخاب رنگ مناسب از برند معتبر است. تولیدکنندگان رنگ در سراسر جهان با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه خود اقدام به تولید رنگ می‌نمایند.
در ادامه شما را با 5 برند معتبر رنگ در دنیا آشنا خواهیم کرد:

برندهای معروف رنگ دنیا

1. Benjamin Moore
بنجامین مور‌اند کو (Benjamin Moore & Co) که با نام‌های بنجامین مور پینتس (Benjamin Moore Paints) و بنجامین مور (Benjamin Moore) نیز شناخته می‌شود، که در سال ۱۸۸۳ میلادی تاسیس شد. دفتر این شرکت در مونتویل، نیوجرسی واقع شده و مالکیت آن در اختیار شرکت خوشه‌ای برکشایر هاتاوی است.
یکی از معروف‌ترین و قدیمی‌ترین برندهای رنگ در چند سال گذشته است. در این شرکت، تیمی از بهترین متخصص‌ها به منظور افزایش کیفیت و نگه داشتن آن‌ها برای مشتریان فعالیت می‌کنند. یکی دیگر از مزیت‌ها، این برند یکی از مناسبترین گزینه‌ها می‌باشد.

2. Behr
Behr دیگر برند معروف دنیا است که دارای سابقه چندین دهه است. رنگ‌های متنوع با کیفیت بالا و داشتن یک سایت حرفه‌ای که کاربران می‌توانند انواع رنگ‌ها در کاربردهای مختلف ببینند با مقالات متنوعی در خصوص نکات نقاشی، از نمونه مزیت‌هایی که باعث محبوبیت و فروش بیشتر این محصول شده است.

3. Farrow & Ball
این شرکت یکی دیگر از برندهای معروف رنگ دنیا است. این برند دارای رنگ‌های متنوع زیبا و حرفه‌ای است. یکی از نکاتی که باعث محبوبیت این برند بین بقیه شده است، داشتن رنگ‌های زیبا برای کاغذ دیواری است، البته کاغذ دیواری را هیچ وقت رنگ نمی‌کنند اما منظور ما این است، تنوع این برند به حدی است که بعضی از آن به جای کاغذ دیواری استفاده می‌کنند. همچنین در کنار رنگ‌ها، دارای کاتالوگی از طرح‌ها و نکات نقاشی و علاوه براین‌ها، دارای ویدئویی است که کارخانه تولید رنگ آن‌ها را نشان می‌دهد.

4. Pratt & Lambert
این برند فعالیت خود را از سال 1849 آغاز کرد و می‌توان گفت یکی از برند‌های معروف رنگ تا به حال بوده است. به غیر تنوع رنگ بالای آن، وب سایت شرکت دارای بخشی است که باتوجه به متراژ منزل شما، مقدار رنگ مورد نیازتان را محاسبه می‌کند و نکات و توصیه‌های لازم را براساس نیازتان بیان می‌کند.

5. Valspar
والسپار بزرگترین شرکت تولید کننده رنگ با بیش از 2500 کارمند در 25 کشور مختلف می‌باشد. آن‌ها رنگ‌های فروخته شده به مشتری خود را مورد گارانتی تضمینی قرار می‌دهند. در واقع اگر رنگی را که از این شرکت خریداری کرده باشید با یک رنگ اورجینال شرکتهای معروف دنیا، دارای کیفیت ضعیف‌تری باشد، آن‌ها به شما یک قوطی رایگان نیز از همان اهدا می‌کنند. این برند برای افرادی که همیشه به کیفیت رنگ‌های فروخته شده مشکوک می‌باشند، بسیار مفید است.

در انتها باید به این نکته اشاره کنیم که برندهای رنگ معروفی در ایران وجود دارد که بر اساس شرایط آب و هوایی اینجا در حال تولید رنگ می‌باشند.